« Travanj 2024 »

Ukupno: 197769
@gardendetectives
Autor: Maja Džeparovski, 3. 6. 2019.

Vrtovi, veliki i mali, su dom raznih biljaka i životinja pored kojih možda svakodnevno prolazimo, ali kojima često ne znamo ni ime. Ne znamo im ime niti na hrvatskom jeziku, a još manje na engleskom. Ne znamo ni koliko žive niti kako i čime se hrane, ne znamo jesu li biljke jestive, ljekovite ili otrovne ili možda korisne na neki drugi način.

Od studenog 2018. učenici PŠ Kruševo  s predmetnom učiteljicom engleskog jezika Majom Džeparovski sudjeluju u projektu Gardendetectives. Prvotna ideja je bila da učenici istraže svoj okoliš, pronađu neke osnovne informacije o biljkama i životinjama koje tu žive i predstave naučeno na posterima ili prezentacijama, ali današnjoj generaciji  sve što traži nešto truda i vremena predstavlja preveliki napor. Zato smo zaključili da bi profil na instagramu njima bio puno bliži i prihvatljiviji. Zadatak učenika je da fotografiraju biljke ili životinje i pošalju ( koristeći direct) učiteljici ( s nazivom ili bez), a ja tada tu fotografiju stavljam na glavnu stranu te pokušavamo pronaći hrvatski i engleski naziv te neke informacije.

Profil na instagramu   @gardendetectives trenutno ima 37 pratitelja koji pohađaju  PŠ Kruševo i jedan je iz PŠ Karin. Također profil prate i neki bivši učenici tih škola, a drago bi nam bilo da nam se priključe i učenici matične škole.

Profilna slika je slika sove i profil je javan tako da mu svi učenici koji imaju instagram mogu pristupiti.

Svi zainteresirani koji nemaju instagram mogu pristupiti profilu tako da upišu u tražilicu instagram photos and videos i kad pristupe toj stranici instagrama dovoljno je u tražilicu ( search) upisati gardendetectives.