« Ožujak 2024 »

Ukupno: 196348
OBAVIJEST o mogućnosti povratka učenika od 1. do 4. razreda na nastavu u školu
Autor: Željko Modrić, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji, na temelju zaključka Vlade Republike Hrvatske i uputa HZJZ, od ponedjeljka, 11. svibnja predviđena je mogućnost dolaska učenika 1.-4. razreda na nastavu u školu.

Napominjemo da se radi o iznimnim situacijama kada djeca mogu u školu i da je poželjno da se i dalje prati nastava od kuće.

Prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u školu mogu doći učenici 1.-4. razreda:

1. ako su oba roditelja zaposlena i kad nema mogućnosti za drugačije zbrinjavanje djeteta dok su roditelji na poslu.

2. ako dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencije, djeca s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima).

3. čiji roditelji/skrbnici ili ukućani ili osobe s kojima su djeca svakodnevno u kontaktu nemaju kroničnih bolesti.

4. ako niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19.

5. ako dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade. Ako dijete ispunjava gore navedene uvjete i roditelji žele da dijete dolazi na nastavu u školu, roditelji moraju potpisati izjavu o ispunjavanju uvjeta te da će se dijete u školi pridržavati svih epidemioloških mjera propisanih za boravak u školi.

Mjere (upute) za roditelje čija će djeca dolaziti u školu:

 roditeljima je zabranjen ulazak u školu,

 roditelji se ne smiju okupljati na ulazu u školu,

 u formiranu skupinu, koja s radom počinje 11. svibnja, naknadno se ne može uključiti nijedno dijete (vrijedi za razdoblje od dva tjedna),

 dijete u školu dolazi u pratnji odrasle osobe-iste osobe iz kućanstva (ili se izmjenjuju dvije osobe) čija je mogućnost zaraze najmanja,

 dijete u školu ne smije dovoditi osoba koja spada u rizičnu skupinu, ž

 po dijete u školu, u dogovreno vrijeme, dolazi ista osoba/osobe.

Molimo roditelje čija će djeca na nastavu dolaziti u školu da pročitaju Epidemiološke mjere zaštite od zaraze virusom covid-19 za djecu od 1. do 4 razreda koja će dolaziti na nastavu u školu od 11. svibnja koje su objavljene na stranicama škole.

Nastava za učenike koji ostaju kod kuće i dalje će se odvijati na daljinu po uspostavljenom modelu. Ukoliko ne bude djece koja će nastavu pohađati u školi, nastava će se i dalje odvijati virtualno za sve.

Sve ostale informacije o organizaciji nastave, mjerama dolaska u školu, boravka i odlaska iz škole, prijavi djece za nastavu u školi i potpisivanju izjave bit ćete obaviješteni u tjednu od 4. do 8. svibnja.

Ravnatelj:

Željko Modrić, prof.