« Travanj 2024 »

Ukupno: 197828
OBAVIJEST O ORGANIZACIJI RADA U RAZREDNOJ NASTAVI OD 25.5.2020.
Autor: Željko Modrić, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

od ponedjeljka 25. svibnja 2020. godine provode se nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije covid-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi koje je objavio Hrvatski zavod za javno zdravstvo.

Sukladno uputama, najveći dio ograničenja za dolazak djece u školu je ukinut čime je osiguran dolazak svih učenika na nastavu u školu, ali samo za učenike od 1. do 4. razreda, ne za ostale.

Bitne odredbe:

• djeca ne moraju dolaziti u pratnji roditelja
  • roditelji ne potpisuju izjavu prije slanja djeteta u školu
  • nije nužno da su oba roditelja zaposlena
  • u skupinu se uključuje 15 do 20 djece (ne znači da je 20 maksimalan broj po skupini)
  • učenici se mogu uključiti u nastavu i nakon 25.5.
  • Nastava za djecu koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem TV, komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice/učitelji, odnosno virtualno s predviđanjima da će to potrajati do 1. lipnja 2020. godine

Najbitnija ograničenja:

• Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonom ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti
    također ne dolaze u ustanovu.
  • Roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,
  • Roditelji ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Poštovani roditelji, molimo vas da pozorno pročitate i proučite nove Upute HZJZ i nove Preporuke MZO koje su objavljene na stranici škole.

Za učenike putnike prijevoz je osiguran pa ih molimo da se ponašaju sukladno uputama vozača.

O svim ostalim detaljima organizacije nastave možete se obratiti učiteljicama/učitelju.

S poštovanjem.

Ravnatelj: