« Travanj 2024 »

Ukupno: 197707
Projekt: "Naša mala knjižnica"
Autor: Marijana Pejčinović, 27. 1. 2021.

Zakoračivši u novu školsku godinu područna škola Žegar uključila se državni projekt „Naša mala Knjižnica“. Naš zadatak je pročitati sjajne knjige koje smo dobili zahvaljujući našem ravnatelju.

Isto tako zadatak nam je bio održavati kreativne radionice i sudjelovati u zanimljivim aktivnostima koje smo dobili u priručniku za male NMK – ovce.

Naša prva aktivnost bila je razmjena knjižnih junaka. Ovog puta bio je to Detektiv Macan. Napravili smo našeg detektiva i čekali školu partnera. OŠ Bartol Kašić i Zagreba je naša škola partner. Naš Macan ni manje ni više otputovao je u Zagreb.

Prije nego što smo ga poslali na zanimljivo putovanje u prijateljsku školu proslavili smo božićne blagdane i pozdravili se s njim.

O njegovom putovanju izvještavat ćemo sve zainteresirane učenike naše škole, a neke njegove zanimljive zgode možda objavimo i na web stranicama naše škole.

I to nije sve .

I mi očekujemo Macana Bartola iz Zagreba. Nadamo se da je negdje na putu živ i zdrav. Vjerujemo da nije na putu uhvatio COVID -19. Doći će živ i zdrav.

Za sada Vam baš ne možemo sve reći , pratite nas a mi ćemo Vas obavještavati o novim dogodovštinama.

Cilj nam je razvijati ljubav prema čitanju, pisanju ali isto tako želimo obogatiti naš vokabular. I vi se možete uključiti u naš projekt i sudjelovati u izradi čitateljskog vlakića ili u izgradnji čitateljskog kutića .

Za sve informacije obratite se na e- mail pecoo@windowslive.com ili učiteljici Marijani Pejčinović.