« Travanj 2024 »

Ukupno: 197341

O KNJIŽNICI

Školska knjižnica Osnovne škole Obrovac smještena je u matičnoj školi u Obrovcu. Namijenjena je učenicima i učiteljima matične i područnih škola za potrebe redovite nastave. Potpora je nastavnim i izvannastavnim aktivnostima škole, mjesto okupljanja i provođenja izvannastavnoga i slobodnog vremena.

Knjižnica posjeduje raznolik fond primjeren potrebama svojih korisnika. Knjižna zbirka uključuje knjige za najmlađe (bajke, slikovnice, priče), dječju književnost i književnost za mladež (lektiru i knjige za slobodno vrijeme), narodnu književnost i igrokaze.

Učiteljski fond uključuje stručnu literaturu i priručnike, lijepu književnost i AV-građu s nastavnim sadržajima.

Osim posudbe knjiga u školskoj knjižnici moguće je koristiti knjige referentne zbirke (enciklopedije, leksikone, atlase, rječnike...). U knjižnici možete čitati i časopise koji pokrivaju različita područja.

Knjižnica je namijenjena druženju, čitanju, pisanju školskih radova, kreativnim radionicama, igranju društvenih igara...

ČLANSTVO

Uslugama školske knjižnice mogu se koristiti svi učenici (roditelji i skrbnici učenika), učitelji i ostali djelatnici škole. Članstvo u školskoj knjižnici je besplatno. Korisnicima se izdaje članska iskaznica.

POSUDBA

Knjige možete posuđivati radnim danom u vremenu od 8:30 do 13:30 sati. Član knjižnice može posuditi najviše dvije knjige na rok od 14 dana. Nakon isteka roka, zaduženje se može obnoviti. Korisnik koji izgubi ili ošteti posuđenu knjigu, odgovoran je za štetu.

MLADI KNJIŽNIČARI

U knjižnici se održava izvannastavna aktivnost Mladi knjižničari putem koje se članovi skupine upoznaju s osnovama knjižničarstva i rada u školskoj knjižnici. Potiče ih se na korištenje različitih izvora znanja, čitanje i učenje, razvijanje kreativnosti, istraživački i timski rad.

KATALOG

Knjižni fond školske knjižnice moguće je pretraživati kroz Skupni katalog knjižnica osnovnih škola Zadarske županije.