Ukupno: 198930
Izlet trećih razreda Ugljan-Pašman
Autor: Biserka Karamarko, 28. 5. 2013.

Dana, 17.  svibnja  2013.  godine  na  jednodnevni  izlet  u  Zadar-Ugljan-Pašman  krenulo  je  23  učenika  trećih  razreda  OŠ  Obrovac,  PŠ  Kruševo  i  PŠ  Karin.

Kad  smo  se  svi    ukrcali  u  autobus  voditeljica  puta  pozdravila  je  djecu i  zaželjela  im sretan  put.  Vožnju  smo  dalje  nastavili  kroz  sela  Ravnih  kotara  prema  Zadru.  Zaustavili  smo  se  na  Poluotoku  na  rivi,  tu  smo  pogledali  veće  i  manje  brodove, trajekte, katamaran  koji je upravo  izlazio  iz  luke, te  barkajola  i  objasnili  im  koja  je  uloga  te  male  barke.  Šetajući  rivom  vidjeli  smo  veliki  brod  kruzer  kako  pristaje  u  luku  kod  carine.  Gledajući  taj  predivni  događaj  zaustavili  smo  se  na  Morskim  orguljama  i  tu  smo  marendali.  Šetnju  smo  nastavili  razgledavajući  kulturno  -  povijesne  spomenike  grada  ZADRA  do  Trga  pet  bunara, zatim  šetnjom  kroz  Perivoj  Vladimira  Nazora došli  do  Narodnog  trga, zatim   Širokom  ulicom  došli  do  crkve  sv.  Stošije,  tu  smo  se  malo  odmorili  i  osvježili  najboljim  sladoledom  u  gradu  u  slastičarnici  Donat.

Put  smo  nastavili  prema  trajektnoj  luci,  ukrcali  smo  se  na  trajekt, udobno  smo  se  smjestili,  uživali  u  pogledu  te  nastavili  put  prema  otoku  Ugljanu. Iskrcali  smo  se  u  PREKU.  Šetnju  smo  nastavili  uz  obalu  sela,  zaustavili  smo  se  u  centru  mjesta  gdje  smo  se  igrali  u  parku  i  uz  obalu.  Put  smo  nastavili  razgledavajući  otok  Ugljan,  te  smo  došli  do  ZELENE  PUNTE.  Ručali  smo  u  restoranu  STARI  MLIN, djeca  su  sa  guštom  sve  pojela,  tražili  su  repete  tako  smo  zaključili  da  zaslužuju  pohvale  i  djeca  za  uljudno  ponašanje  u  restoranu, a  ljudi  iz  restorana  za  veliku  ljubaznost.  Tu  smo  se  malo  odmorili   i   razgledali  mjesto.  Put  smo   nastavili  prema  Pašmanu,  kratko  smo  se  zaustavili  kod  mosta  koji  povezuje  dva  otoka  Ugljan  i  Pašman.  Nastavili  smo  razgledavati  otok  Pašman  te  se  popeli  do   Ćokovca  benediktinskog  samostana  gdje  su  nas  dočekala  braća  benediktinci  te  nas  ukratko  upoznali  sa  poviješću  samostana, napravili  mali  šoping  te  se  uputili  prema  TKONU.  Tu  smo  se  poigrali  do  polaska  na  trajekt.   Dalje  smo  nastavili  vožnju  kroz  Biograd   prema  našim  kućama.

Učenici  su  bili  pristojni,  znatiželjni,  na  kraju  i  jako  umorni, ali  sretni  i  zadovoljni  provedenim  danom  na  ovom  školskom  izletu.

Sretno  smo  se  vratili  kućama  oko  20:00  sati.