Ukupno: 198930
Filmska projekcija "Sedmi kontinent"
Autor: Biserka Karamarko, 23. 5. 2016.

Dana,  12. 05.2016.  godine  učenici  MŠ  Obrovac,  PŠ  Kruševo,  PŠ  Karin  i  PŠ  Žegar  imali  su  integrirani  nastavni  dan.

U  Domu  kulture  u  Obrovcu  organizirala  se  Filmska  projekcija  "Sedmi  kontinent"  koja  se  održala  u  dvije  grupe.  Prva  grupa  3. i 4..  razred  s  početkom  u  8  sati  i  30  minuta  pogledali  su    igrani  film  " Djeca raja",  a  za  to  vrijeme  učenici  1. i 2.  razreda  posjetili  su   Policijsku postaju Obrovac pod vodstvom  gospodina policajca Ante Miloša. Mogli smo sjesti na policijski motor što je san svakog djeteta, upoznao nas je sa prostorijama policijske postaje te objasnio njihovu namjenu i svrhu. Posebno su bili sretni kad su dali otisak prsta, a teta Ivana im je objasnila da se tu prave važni dokumenti a i sami su imali priliku isprobati kako se daje otisak prsta. Imali su priliku puhati alko – test uz pouku ako piješ ne vozi.

Posjet smo završili  uz čokoladu i zajedničku fotografiju.

Zatim smo posjetili poštu, a da utvrdimo gradivo kako putuje pošta poslali smo razglednicu teti Divni našoj spremačici koja nam je u školi uvijek od pomoći.

Ostatak vremena do početka filma posjetili smo školsku knjižnicu u matičnoj školi  gdje su učenici posudili knjige za lektiru, poigrali se, marendali i družili sa djecom prvog i drugog razreda matične škole.

Zatim  je  slijedila  zamjena  1. i 2.  razred    pogledali su  animirani  film  "Ernest i Celestina ".

Primarni  cilj  ove  projekcije  je  razvijati  filmsku  pismenost  kod  djece  koja  podrazumijeva  razumijevanje  filma,  osvještavanje  i  radoznalost  u  odabiru,  kompetencije  u  kritičkom  gledanju  filma  i  sposobnost  analize  njegovog  sadržaja,  filmskih izražajnih  sredstava  i  tehničkog  aspekta  filma.

Vrijednosti koje osvješćujemo i razvijamo uz film: odabrati radost u životu, razvijamo odnose, učimo komunicirati,prihvatiti različitosti,što društvo od nas očekuje, kako se razviti u kreativne i hrabre osobe.

Učenici svih   razreda  nakon gledanja filma  imali su susret sa gostom i  razgovarali  su  o  gledanim  filmovima.

Povratak  kućama   bio  je  oko  13  sati.