Ukupno: 198932
TERENSKA NASTAVA POZDRAV LJETU - RIBNICA
Autor: Biserka Karamarko, 29. 6. 2017.

Dana  14.  lipnja, 2017.  godine  učenici  od  1.  do  4.  razreda  Područne  škole  Kruševo  sa  svojim  učiteljicama  Marijom  Bašić ,  Biserkom  Karamarko i  roditeljima  krenuli  smo  u  vedrom  i  veselom  raspoloženju  na  terensku  nastavu  u  Ribnicu  sa ciljem  da pozdravimo  dolazak  ljeta  u  naš  zavičaj i završetak ove nastavne godine.

Putujući  iz  autobusa  vidjeli  smo  vrijedne  i  marljive  ljude  koji  uređuju  svoje  vrtove  u  kojima  smo  vidjeli  rano  povrće  i  voće ,  predivno  uređene  maslinike.

Na  plažu  na  Pisak   stigli  smo  oko  9  sati  gdje  su  nas  dočekali  mjesni  ribari  krpajući  mreže   i  spremajući  se za  odlazak  na  svoj  ribarski  posao.  Malo  smo  se  družili  sa  ribarima   saznali  puno  novog  znanja   o  njihovom  teškom  ribarskom  poslu  , a  da  je  težak  uvjerili  smo  se  i  sami   kad  smo  im  pomagali  potezati  mrežu  koju  su  bacili  upravo  uz  pomoć  naših  malih  učenika.

Učenici  su  posebno  bili  oduševljeni  kad  su  potezali  mrežu  i na  kraju  vadili  ulovljenu  ribu  iz  mreže.

Dok  su  ribari  sređivali  mreže  uz  pomoć  malih ručica , učiteljice su  vješto   očistile  ribu  , ispekle  je  na  tavi  što  je  bio  poseban  užitak.  Najmlađi  nisu  mogli  odoljeti  ljepoti  mora  pa  su  isprobali  svoje  plivačke  sposobnosti  i  na  taj  način  nas  uvjerili  da   je  ljeto  tu!

Ostatak  vremena  proveli  smo  u igri  i  šetnji  uz  obalu  promatrajući   i  prepoznavajući   biljke  i  životinje  u  moru  i  uz  more  koje  se  susreću  u  primorskom  zavičaju

Povratak  kućama  bio  je  oko  12  sati.