Ukupno: 198927
Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige 2011. u Obrovcu
Autor: Jelena Gnjidić, 21. 11. 2011.

Mjesec hrvatske knjige obilježili smo u suradnji s Knjižnicom i čitaonicom Pučkog otvorenog učilišta Obrovac.

U razdoblju od 15. listopada do 15. studenoga obilježili smo Mjesec hrvatske knjige, manifestaciju kojoj je cilj promicanje hrvatske knjige i kulture čitanja, a ove godine posvećena je pjesništvu i nosi naziv Čitajmo pjesnike.

Učenici 1. razreda u pratnji svoje učiteljice Anđelke Gende posjetili su školsku knjižnicu. Knjižničarka Jelena ih je upoznala s rasporedom knjiga i časopisa, pravilima ponašanja u knjižnici, pravilima posudbe i važnosti čuvanja knjiga. Upisali su se u školsku knjižnicu i posudili slikovnice po izboru.

Nakon posjeta školskoj, prvašići su se uputili u narodnu knjižnicu. U Knjižnici POU Obrovac dočekale su ih ljubazne knjižničarke Marina i Adrijana. Učenici su se brzo udomaćili na dječjem odjelu. Crtali su, bojali, razgledavali slikovnice, knjige za djecu, igrali se s igračkama i na računalima.

Na Dan hrvatskih knjižnica, 11. studenoga 2011. Knjižnica POU Obrovac omogućila je besplatan upis svim učenicima 1. razreda OŠ Obrovac.

Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige nastavilo se posjetima učenika 2., 3. i 4. razreda matične škole Obrovac narodnoj knjižnici. Povodom 100 godina rođenja pjesnika Grigora Viteza organizirano je druženje s učenicima pod nazivom Čitajmo zajedno pjesme i zagonetke Grigora Viteza. U pratnji svojih učiteljica, učitelja i školske knjižničarke i oni su posjetili Knjižnicu i čitaonicu POU Obrovac.

Knjižničarka Marina Jurjević upoznala je učenike s temom i značajem obilježavanja ovogodišnje manifestacije. Učenici su slušali i čitali pjesme i priče Grigora Viteza, s veseljem odgovarali na zagonetke. Nakon razgovora o pjesmama nacrtali su neke od Vitezovih motiva.

A kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji!