Ukupno: 198930
Profesionalno usmjeravanje učenika osmih razreda
Autor: Dijana Marić, 1. 2. 2018.

Poštovani učenici,

nalazimo se u drugom polugodištu 8 razreda gdje se do kraja nastavne godine trebate opredijeliti za vaše buduće zanimanje.

Znam da je to teška odluka ali postoje osobe i ustanove koje vam mogu pomoći pri izboru vašeg budućeg zanimanja. Naša škola osim stručne službe koja vam stalno stoji na raspolaganju redovito surađuje sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje te Područnim uredom Zadar i CISOK-om.

Djelatnost CISOK-a se sastoji od profesionalnog informiranja i savjetovanja učenika, roditelja kroz radionice, prezentacije, okrugle stolove, individualna savjetovanja, informativne materijale – letke, brošure, različite module portala, e-Usmjeravanje i CISOK portala.

Kontinuirano radi na usavršavanju i usklađivanju aktivnosti s aktualnim trendovima tržišta rada i obrazovne politike. Pruža informacije o nastavku obrazovanja, mogućnostima stipendiranja i zapošljavanja. Pruža informacije o kretanjima na tržištu rada te uslugama Hrvatskog zavoda za zapošljavanja. Te veoma bitno štiti osobne podatke korisnika u skladu  sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka.

Dragi roditelji ako znate da se vaše dijete još nije odlučilo za svoje prvo zanimanje možete ga uputiti kako u školu tako i u CISOK gdje mu se može pomoći savjetom.

CISOK organizira radionice kako za učenike tako i za roditelje u dvije grupe. Prva grupa je u 8 sati ujutro a druga grupa u 12,30 sati.

Možete se dogovoriti za termin na telefon 311-949 ili na e-mail cisok-zadar@hzz.hr  svakim radnim danom.

Veselimo se pitanjima i suradnji!

Vaša pedagoginja Dijana Marić,prof.