Ukupno: 198930
Bili smo na izletu
Autor: Biserka Karamarko, 18. 5. 2018.

U  petak  11. svibnja, 2018.  bili  smo  na  jednodnevnom  izletu  u  Šibeniku,  na  slapovima  rijeke  Krke  i  Visovcu.

Na  izlet  je  išlo  37  učenika  iz  Matične  škole  Obrovac i PŠ Kruševo,  Karin  i  Žegar  u  pratnji  svojih učitelja. Krenuli  smo  iz  Obrovca oko  7 sati  i  30  minuta, uzeli  djecu  u  Kruševu  i  Karinu  te  nastavili  put  prema  Benkovcu.

Uz  bogato  tumačenje  vodiča  agencije  "EŠKO" prvo  zaustavljanje  bilo  je  na   šibenskom  mostu, odakle  se  pruža  prekrasan  vidik  prema  gradu  Šibeniku i široj  okolici. Veseli  učenici  pojeli  su  svoju  marendu  da  ne  bi  nedostajalo  energije  i  pale  su  prve  fotografije.

Put  smo  nastavili  prema  gradu  Šibeniku  gdje  smo  vidjeli  staru  jezgru  grada, prekrasni  park  Petra  Krešimira  4., katedralu   sv. Jakova, prekrasnu  rivu  sa  koje  se  pruža  predivan  vidik  prema  otocima. Pojeli  smo  sladoled  i  obavili  šoping .

Put  smo  nastavili  prema  slapovima  Krke. Djeca  su  bila  oduševljena  ljepotom  krajobraza, slapovima  koji  su  bili  toliko  lijepi,  toliko bučni, bogati  vodom, prekrasnom  netaknutom  prirodom, ljepotom  biljnog   i  životinjskog  svijeta.  Najsretniji  su  bili  kad  su  prepoznali  biljke  i  životinje koje smo učili  iz  prirode. Obilazak  smo  završili posjetom  tkalačkom  stanu, muzeju  i  mlinicama gdje  su  učenici  vidjeli  kako  se  prije  odijevalo  i  dolazilo  do  brašna.

Već  pomalo  umorni  krenuli  smo  prema  Skradinu  na  ručak. Uz  bogat  meni  i  sladoled  na  kraju  nadoknadili  smo  snagu i put  nastavili  prema otočiću  Visovcu. Naravno  izazovima  nikad  kraja  vožnja  brodom  do  Visovca  posebno  je  izazvalo  oduševljenje  kod  učenika, a  neki  su  se prvi  put  vozili  brodom  pa  nisu  mogli  prekriti  strah  što  je brzo  prošlo  kad   smo  došli  na  otočić,  oazu  mira.  Razgledali  smo  muzej, crkvu, te ostale ljepote  koje  krije  taj otočić.

Posjet  smo  završili  šopingom  u  suvenirnici, ukrcali  se  na  brod  puni  dojmova  i  novog  iskustva.

Već  su  bili  večernji  sati, put  smo  nastavili dalje, ali  kakav  bi  to bio  izlet  da  se  ne  odigra  jedna  utakmica  nogometa  i  graničara pa  smo  se  zaustavili  na  Vidikovcu,  gdje  smo  se  fotografirali, poigrali te nastavili  put  prema  kući.

Zadovoljni  ali  umorni  kućama  smo došli oko 8 sati.