Ukupno: 198930
3.GODIŠNJA KONFERENCIJA CAP POMAGAČA REPUBLIKE HRVATSKE
Autor: Ljiljana Veselinović, 22. 5. 2018.

3. godišnja konferencija CAP pomagača Republike Hrvatske održana je u Kulturno-informacijskom centru u Gospiću  od 26. do 27. travnja 2018.godine. Konferenciji je, kao CAP koordinator za Zadarsku županiju, prisustvovala Ljiljana Veselinović, defektologinja škole.

CAP tim naše škole već dugi niz godina provodi CAP program prevencije nasilja s učenicima drugih razreda. Zbog toga su nova saznanja i iskustva iz drugih sredina,  koja su predstavljena na konferenciji, značajna u podizanju kvalitete programa.

Prvi dan održane su pozdravne  i uvodne riječi predstavnika grada Gospića, županije  Ličko – senjske, ravnatelja OŠ iz Gospića te Udruge roditelja Korak po korak.

Nakon toga održana su 4 predavanja ( Prevencija nasilja među djecom i mladima u Ličko-senjskoj županiji: rezultati istraživanja i provedbe programa, Kako od riječi u djela na razini zajednice (procjena – programi – evaluacija), Centar za djecu, mlade i obitelj Velike Gorice – primjer dobre prakse i Prevencija u zajednici – doprinos CAP programa.

Drugi dan prezentiran je Teen CAP program – modernizirani kurikulum, koji bi trebao biti u potpunosti završen do listopada 2018. godine. Program je predstavila psihologinja Gorana Hitrec, koja  zajedno s psihologinjom Marinom Trbus iz Udruge roditelja „Korak po korak“, radi na modernizaciji programa i na pripremanju novih prezentacija i igrokaza. Nakon tog predavanja sudionici su pogledali poster prezentacije i izložbe radova iz pojedinih škola.

Rad je nastavljen u 3 dvorane u kojima su predstavljeni primjeri dobre prakse iz različitih škola s područja RH. Neke od tema bile su: Svatko nešto lijepo ima – u čemu smo najbolji; Roditelji i CAP program – iskustva i prakse; Što sam ja sve naučila u CAP-u; DND Gospić i CAP; Prikaz provedbe CAP programa u Ličko-senjskoj županiji; Važnost kontinuirane i sveobuhvatne primjene CAP programa s učenicima s intelektualnim teškoćama.

Nakon radnog dijela, u popodnevnim satima, organiziran je fakultativni izlet u Muzej Nikole Tesle.