Ukupno: 198930
Advent u Karinu
Autor: Marijana Pejčinović, 6. 12. 2011.

U susret Božiću.

Prosinac je vrijeme druženja, slavlja i darivanja, mjesec kojem se djeca najviše vesele očekujući mnoštvo slatkiša i poklona. U blagdansko doba posebnu pozornost posvećujemo onima kojima je to najpotrebnije. Naša sreća ne može biti potpuna ako ljudi oko nas nisu sretni. Ne možemo promijeniti svijet ali ga možemo uljepšati, olakšati-bio je moto učenika i učiteljica Područne škole u Karinu. Naime početkom prosinca organizirana je humanitarna akcija prikupljanja odjeće, obuće, igračaka, slatkiša i higijenskih potrepština. Kao znak s neba stigao fax u našu školu u kojem nas Hrvatska katolička udruga medicinskih sestara i tehničara Zadar pozivaju na sudjelovanje u humanitarnoj akciji "VUKOVARU ZA DAR". Nije nas iznenadio veliki odziv roditelja, baka, djedova jer znamo da su oni veliki ljudi sa velikim srcima koji se rado odazivaju svim akcijama na koje smo ih do sada u školi pozivali. Ipak nas se posebno dojmilo veselje učenika koji su željeli da njihovi prijatelji u Vukovaru osjete čaroliju nadolazećih blagdana. Sami su vrijedno pakirali, razvrstavali, slagali a neki su čak i pisma pisali svojim malim budućim prijateljima u Vukovaru. Tko zna možda nas sudbina nekad i spoji, možda nekad posjetimo grad heroj a do tada: Čestit i blagoslovljen Božić Vukovaru žele učiteljice i učenici Područne škole Karin. Još jednom zahvaljujemo svim sudionicima humanitarne akcije posebno vrijednim roditeljima, te učiteljicama Zdravki Viduki, Mariji Matoković, Ljubi Šalaj, Kseniji Šmehil, Marijani Pejčinović, našoj vrijednoj teti Ani Turkalj ali i našem ravnatelju Željku Modriću koji je svojim radom doprinio uspjehu ove akcije.

Evo i jedna pjesma o sv.Nikoli koji su napisali učenici 4.b razreda Područne škole Karin:

Dragi sv. Nikola
dobri bili nismo
al Ti ipak pišemo
ovo malo pismo

Mi ćemo se popraviti
učiti, pisati, ponekad i brisati
roditelje slušati, al šibu baš
ne želimo dobiti

Bila bi velika sreća
kad bi u naš razrede stigla
poklona puna vreća.

Kad budeš prolazio kroz Karin bijeli
dobroj djeci poklone podijeli.

učenici 4. b razreda PŠ Karin

FOTO-GALERIJA.