Ukupno: 198931
POZDRAVILI SMO PROLJEĆE
Autor: Biserka Karamarko, 29. 3. 2012.

Malene prvaše i drugaše PŠ Kruševo tople zrake sunca i cvrkut ptica pozvali su vani iz učionice.

Laganim korakom uputili smo se na obližnju livadu. U svakom grmu ugledali smo malene glavice ljubičica koje su se lagano njihale na laganom proljetnom  povjetarcu. Livada je bila puna žutih jaglaca, šafrani su klimali svojim glavicama, kao da nam govore “Proljeće je tu“!

Ponovili smo da uživamo u ljepotama vjesnika proljeća, a da ih ne smijemo brati. Slušali smo cvrkut ptica, te ih promatrali kako skaču s grane na granu i traže mjesto gdje bi mogle sviti gnijezdo. Iznad nas letjele su laste koje su lijeno lovile muhice. Iz  daljine čuli su se glasovi ljudi koji su obavljali svoje proljetne radove. Sve što su vidjeli, čuli i osjetili u prirodi maleni Kruševljani prenjeli su na papir na satu hrvatskog jezika i likovne kulture.

Slike pogledajte u FOTO-GALERIJI.

PROLJEĆE

Proljeće je napokon došlo sa toplim zrakama sunca.Čuje se cvrkut ptica. Iz trave vire žute i plave glavice mirisnog cvjeća. Životinje se bude iz zimskog sna, dobivaju mlade. Ljudi su na polju, siju, sade i obrezuju voćke. U daljini se čuje dječji smijeh. Svi su veseli jer proljeće je bojama i mirisom svuda  oko nas!

ROKO ANIĆ 1.r.

PROLJEĆE

Kad prve zrake sunca otope zadnje pahulje snijega, jaglaci, visibabe, ljubičice i šafrani pomole svoje glavice. Medvjede  u brlogu iz dubokog sna probudi veseli cvrkut ptica, koje najavljuju  da nam je stiglo proljeće. Sva  priroda se budi, a tople sunčeve zrake na lica ljudi i glavice životinja i mame vesele osmijehe, jer je PROLJEĆE NAJLJEPŠE!

LAURA BRKIĆ  1. R.