Ukupno: 198930
PROJEKT „Naša mala knjižnica“
Autor: Marijana Pejčinović, 20. 12. 2021.

Već drugu godinu za redom želimo promicati kulturu čitanja. Čitati najnovije dječje knjige koje se pojavljuju na tržištu. Ali to nije jedini razlog zbog kojeg sudjelujemo u ovom međunarodnom projektu. Ovdje, osim glavnih likova iz zanimljivih knjiga upoznajemo i nove prijatelje iz drugih škola Hrvatske i svijeta.

Naš prošlogodišnji junak bio je detektiv u obliku mačka kojeg smo zajednički napravili i poslali svojim prijateljima u Osnovnu školu „Bartola Kašića“ u Zagreb.

Ove godine naš junak je medvjedić iz knjige „Medvjedovanje“ koju je napisao K. Kasparavičius. Tema same knjige je vrlo zanimljiva. Obitelj simpatičnih medvjedića počinje pripreme za Božić. Svoju kućicu čvrstim konopcima vežu za veliki zračni balon i odlaze na put oko svijeta.

Obilaze sve kontinente, zanimljive zemlje, sva mjesta na kojima žive njihovi rođaci medvjedi.

Na Arktiku se druže sa bijelim medvjedima, u Australiji sa koalama….nećemo Vam otkriti sve…bilo bi dobro da pročitate ovu knjigu, mi već jesmo. Zato smo izabrali glavnog junaka ove knjige i poslali ga zajedno sa bilježnicom u našu novu prijateljsku školu OŠ Martijanec koja se nalazi u Martijanecu. Oni će sa našim glavnim junakom provesti određeno vrijeme, a svoje dogodovštine s njim zapisivat će u bilježnicu koju smo im poslali.

Pozivamo i učiteljice iz ostalih škola koje pripadaju našoj matičnoj školi Obrovac da se pridruže brojnim aktivnostima koje imamo u sklopu ovog projekta. Još nije kasno!

A mi ćemo Vas obavijestiti koji glavni lik iz koje knjige (radi se o knjigama koje dobijemo za provođenje ovog projekta) je stigao u našu školu…i vjerujte nam obećavamo mu dobru zabavu.

Do tada Vam šaljemo bezbroj pusa iz škole u Žegaru.

Učiteljica: Marijana Pejčinović