Ukupno: 198931
OBAVIJEST ZA RODITELJE- E-UPISI U OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.
Autor: Željko Modrić, 15. 2. 2023.

Prijava djece, obveznika doraslih za upis u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2023./2024. neće se provoditi kao do sada.

Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport dobio je podatke o djeci dorasloj za upis iz baze MUP-a u sustavu  Modula e-upisi. Podaci će biti dostavljeni, u samom sustavu, pripadajućim školama. U sustav će biti unesena i djeca kojima je prošle godine odgođen upis ili su privremeno oslobođena od upisa.

Termine za psihotestiranje  škole će unijeti u sustav do 30. ožujka 2023. godine. Termini za liječničke preglede i laboratorijske pretrage će biti dostavljeni naknadno.

Roditelji školskih obveznika će preko portala E-građani moći vidjeti termine za svoju djecu te podnositi zahtjeve za upise u škole drugog upisnog područja i na kraju potvrditi sam upis potpisivanjem upisnica i prilaganjem istih u sustav.

Poveznica za roditelje - https://osnovne.e-upisi.hr/

Roditeljima će biti omogućen pristup u sustav i to najprije za upis djece s teškoćama okvirno oko 14. veljače 2023., zatim za prijevremeni upis oko 01. ožujka 2023. te za redovan upis od 31. ožujka 2023. godine.

Termini za djecu bit će objavljeni i na web stranici škole. Ukoliko neko dijete doraslo za upis ne bude na listi škole koja je najbliža djetetovu prebivalištu, roditelji se mogu javiti najbližoj školi ili Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i šport Zadarske županije na e-mail: visnja.micic@zadarska-zupanija.hr .

Obveznici upisa u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024. su djeca koja do 01. travnja 2023. godine imaju navršenih 6 godina života i djeca kojima je za školsku godinu 2022./2023., rješenjem Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport u Zadarskoj županiji, odgođen upis u osnovnu školu.

Za djecu koja će 6 godina navršiti do kraja tekuće godine (od 01. travnja do 31. prosinca 2023. godine), a nisu školski obveznici, roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti ovom Upravnom odjelu zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Uz Obrazac 6. roditelj/skrbnik treba dostaviti mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.  Obrazac 6. je dostupan na web stranicama Zadarske županije, Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport pod linkom Obrasci. Zahtjevi s pripadajućom dokumentacijom mogu se dostaviti skenirani Upravnom odjelu na e-mail: marjana.reljic@zadarska-zupanija.hr ili na adresu: Zadarska županija, Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport, Zadar, Josipa Jurja Strossmayera 20.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred osnovne škole provodi se u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2023. godine. Termini i mjesta na kojima će se obaviti psihotestiranja roditeljima će biti dostupni na portalu E-građani i na web stranici škole. Iznimno od ovih rokova, djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u prvi razred u vremenu od 01. veljače do 15. travnja 2023. godine. Za ovaj postupak uzet će se u obzir i djeca s odgođenim upisom od prošle godine.

Konačne liste u Modulu e-upisi će biti potvrđene 16. lipnja 2023. godine, a upis u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024., odnosno generiranje i potpisivanje upisnica ili prilaganje ručno potpisanih će biti omogućeno od 17. lipnja 2023. godine.

Ravnatelj:

Željko Modrić, prof.