Ukupno: 198927
Izlet Zadar-Nin-Poljica
Autor: Biserka Karamarko, 24. 5. 2012.

Dana 11.svibnja, 2012. godine  na  poludnevni  izlet  u  Zadar  -  Nin  krenulo  je  22  učenika  drugih  razreda  i  3  učenika  1. razreda  PŠ  Kruševo.

Učenici  su  bili  u  pratnji  učitelja  RN  i  stručnog  vodiča. Prijevoz  je  organiziran  autobusom. Krenuli  smo  prema  Zadru  u  dogovoreno  vrijeme  s  dogovorenih  odredišta. U  Zadru  smo  posjetili  trajektnu  luku, Pozdrav  Suncu, Morske  orgulje  te  šetnjom  rivom  stigli  do  centra  grada. Obišli  smo  Forum  uz  crkvu  sv.  Donata,  katedralu  sv.  Stošije,  slobodno  vrijeme  proveli  u  marendi  i  igri  na  Forumu, te  se  počastili  sladoledom  u  slastičarnici  Donat.

Zadovoljni  smo  krenuli  prema  Ninu. Laganom  šetnjom  obišli  smo  grad  Nin,  posjetili  crkvicu  sv.  Kriza,  spomenik  Grgura  Ninskog,  razgledali  muzej  te  šetnjom  glavnom  ulicom  stigli  do  gradskog  vrtića. Učenici  su  uživali  u  medjusobnom  upoznavanju,  druženju  i  igri.

Igrom  i  odmorom  završili  smo  posjet  gradu  Ninu  i  krenuli  prema  Poljicima  na  farmu  magaraca  gdje  smo  vidjeli  različte  vrste  i  uzraste  magaraca, hranili  ih, kušali  mlijeko.

Učenici  su  bili  pristojni,  znatiželjni  na  kraju  jako  umorni, ali  sretni  i  zadovoljni  provedenim danom  na  ovom  školskom  izletu.

Uživali  su  u  saznanju  novih  znanja, bilo  je  lijepo  vrijeme  i  puno  različtih  aktivnosti. Agencija  je  ispoštovala  sva  obećanja  dana  u  punudi, točno  proračunavši  vrijeme  potrebno  za  realizaciju  navedenih  sadržaja. Vodič  je  cijelo  vrijeme  govorio  o  zanimljivostima  prolazeći  kroz  pojedine  dijelove  županije.

Sretno  smo  se  vratili  kući  oko  15  sati.

Slike s izleta pogledajte u FOTOGALERIJI.