Ukupno: 198930
IZLET ČETVRTIH RAZREDA U HUM NA SUTLI, KRAPINU I ZAGREB
Autor: Marija Baričević, 13. 6. 2012.

6.6.2012. u ranim jutarnjim satima krenuli smo prema Hrvatskom zagorju i to Humu na Sutli koji se nalazi na samoj granici sa susjednom nam Slovenijom.

Bili smo očarani zagorskim brijegovima, zelenilom i prekrasno uređenim okućnicama. Došavši u Hum posjetili smo OŠ Viktora Kovačića koja nam je bila posrednik u radu na projektu sa staklanom Vetropak koja se nalazi u blizini škole. Nakon škole posjetili smo i staklanu na čijem smo projektu „Staklo naš i vaš prijatelj“ i radili. Gostoljubivi domaćini dočekali su nas pripremljenom marendom. Nakon kraćeg odmora i okrijepe pogledali smo prezentaciju o samoj reciklaži i dobivanju stakla te prošetali prostorijama staklane.

Zahvalivši se ljubaznim domaćinima požurili smo vidjeti velebni, čarobni i prekrasni dvorac Trakošćan. Bili smo očarani ljepotom prirode oko dvorca koja je još više isticala njegovu ljepotu i mističnost. Još pod dojmom prekrasnog dvorca došli smo u Krapinu i to u poznati muzej Hušnjakovo. Odgledavši kratki uvodni film o krapinskom pračovjeku prošetali smo prostorom muzeja. Već vidno umorni i uzbuđeni viđenim, važnim i poznatim kulturno-povijesnim znamenitostima o kojima smo još do jučer mogli samo čitati i učiti, došetali smo do restorana „Pod starim krovovima“ u kojemu smo ručali i sredili utiske. Kratko smo se odmorili jer nam je još bilo u planu posjetiti ZOO u Zagrebu.

Ulaskom u ZOO uzbuđenje je bilo na vrhuncu. Nismo više mogli susprezati svoje dojmove viđenim te smo glasno komentirali, vikali, slikali…Bili smo presretni što smo toliko toga vrijednoga i lijepoga vidjeli u jednome danu. ZOO je bio vrhunac dana. Odmorili smo se uz sladoled, kavu, igru i kupnju suvenira i krenuli prema autobusu za povratak kući. Zadovoljni i sretni kući smo došli u kasnim večernjim satima.Uvjerena sam da ćemo još dugo, dugo pamtiti taj prekrasni dan provedenu zagorskim brijegovima i našem lijepom glavnom gradu.

U cjelodnevnom izletu su sudjelovali: učenici četvrtih razreda i njihove učiteljice: Marija Bašić, Marijana Pejčinović, Ksenija Šmehil, Marija Baričević i ravnatelj Željko Modrić.

Slike pogledajte u FOTOGALERIJI.