Ukupno: 198931
IZVANUČIONIČKA NASTAVA DRUGOG RAZREDA OŠ OBROVAC I PŠ KARIN
Autor: Anđelka Genda, 8. 11. 2012.

Dana 30.10.2012. god. učenici 2.razreda OŠ Obrovac i PŠ Karin sa svojim učiteljicama Anđelkom Gendom i Zdravkom Vidukom su ostvarili svoj plan- vidjeli i sudjelovali u procesu stvaranja i pečenju kruha, peciva, krafni. Zorno smo upoznali put- OD ZRNA ŽITA DO PEČENOG KRUHA.

Dolaskom u jutarnjim satima u Zaton, dočekali su nas domaćini- naš učenik Ivan Anić sa svojom obitelji. Poveli su nas do mlina. Najprije smo vidjeli kako se žito pročišćava- VIJE – a zatim smo vidjeli kako se to pročišćeno žito melje i nastaje brašno. U samoj pekari, vrijedne pekarice su nas uvele u proces stvaranja kruha, peciva, krafni. Brašno, kvasac, sol, voda à nastaje kruh. Kad je kruh povećao svoj volumen (dokvasao), pristupa se oblikovanju i stavljanju u krušne peći. Obogaćeni novim spoznajama i stečenim znanjem da se kruh ne „proizvodi“ u prodavaonici kruha te da je dug put od zrna žita do kruha napuštamo pekaru i odlazimo u zoološki vrt.

U ZOO-u upoznajemo životinje iz različitih krajeva svijeta- ljamu, vuka, noja, dikobraza, sibirskog tvora, majmuna… ali smo susreli i neke životinje našeg zavičaja- koze, kokoši, zečeve, magarce, konje… Od svih životinja djecu su najviše zabavljali majmuni uz koje su provodili najviše vremena. Uz ljude koji su hranili životinje i učenici su svojim prilogom sudjelovali u hranjenju istih. Nakon razgledavanja ZOO-a naši vrijedni domaćini u svom restoranu su nas počastili svojim proizvodima- pecivima, kolačima, fritulama, sokovima i kavom

Povratkom u Obrovac, povodom Dana štednje, posjetili smo OTP banku u Obrovcu. Službenici banke upoznali su nas poslovima koje obavljaju u banci i preporučili su učenicima da im roditelji otvore štedne račune u OTP banci. Počašćeni prigodnim darovima, napustili smo banku i obogaćeni novim znanjem veseli krenuli svojim kućama.

Učiteljice: Zdravka Viduka, PŠ Karin

Anđelka Genda, OŠ Obrovac